1989, signerad samt numrerad 52/100, höjd 80 cm Stipendieskåpet tillkom utifrån Rolf Åsards stipendium som delades ut av Sveriges Arkitekter till en nyutexaminerad inredningsarkitekt. Första skåpet formgavs av John Kandell, sedan dess har Jonas Bohlin, Mikael Löfström, Hertha Hillfon, Mats Theselius och Ernst Billgren formgivit varsitt skåp.
Värdering 1 000 kr

  • 500 kr
    Tis 25 2023
  • 400 kr
    Tis 25 2023
  • 300 kr
    Tis 25 2023
  • 200 kr
    Tors 20 2023

Det tillkommer 20% samt 50 kronor på varje köp.

Vill du delta i realtidsauktion klickar du på texten "Klicka här" längst uppe i skärmen.

Öppettider:

Mån-tor 11-18
Tis 11-19

Transport av större föremål utanför Göteborg vänligen kontakta:

Röde Orm Antik Service
För transport till Stockholm, Göteborg, & Köpenhamn.
Tel: 0708-25 38 70
E-post: johan@roasab.se

Frakt och flytt i väst AB
För transport till Västra Götaland, Halland, Småland eller per förfrågan.
Tel: 0702420 478
E-Post: info@tjanstivast.se

JH Transport ApS
Tel: +45 43735555
E-post: jh@43735555.dk
www.43735555.dk